Elegant Gothic & Lolita


Naše prodejna je zaměřena na dámskou alternativní módu, a to především oděvy a doplňky inspirované 19. stoletím, rokokem a módou porcelánových panenek. Krajky, volánky, květiny, výšivky, mašle...

Zde jsou módní styly, ke kterým se hlásíme:

Lolita móda
Je módním stylem, na který je naše prodejna zaměřena především. Hlavním znakem je široká sukně s nadýchanou spodničkou, která sahá ke kolenům. Připomíná šaty pohádkových princezen, porcelánových panenek a lidé v našich ulicích si ji také občas pletou s krojem.

Jméno "Lolita" je odvozeno z oslovení mladých dam na francouzském dvoře, a podobně jako v italštině "Bella", znamená "Kráska".

Ze starodávné Evropy si svou inspiraci vzali v Japonsku, kde tato móda vznikla. Japonci mají moc rádi "kawaii" roztomilé věci, šaty, lidi, všechno - a tak si i evropskou módu 19. století pozměnili! Ti, kteří by si mysleli, že tato móda bude provokativní a sexy, budou zklamáni - Lolita móda právě naopak zakrývá většinu těla, a má spoustu pravidel - sukně nesmí být kratší než pár cm nad kolena, šaty nesmí míti hluboký výstřih, pod šaty se nosí halenka...

Lolita se dělí na mnoho dalších stylů. Sladká (Sweet) Lolita má na šatech pastelové barvy a roztomilé motivy (cukroví, ovoce, zvířátek...), je přeplácána volánky a kraječkami. Temná (Gothic) Lolita je naopak především černá a s motivy křížů, netopýrů, gotických kostelů a hřbitovních bran. Elegantní (Classic) Lolita je dáma, ve vlasech květiny, v ruce krajkové paraplíčko.

Detailní info o Lolita módě zde.

Gothic Lolita
(foto: Porcelain Doll)
Classic Lolita
(foto: Rabbit Heart / Amber)
Sweet Lolita
(foto: Rabbit Heart)Elegant Gothic Aristocrat / Romantic Goth
Odnož temné gotické módy, jež si libuje v krajkách, dlouhých romantických sukních, volánech na košilích a vyšívaných kabátech. Nesmí chybět ani šperky s motivy křížů a pavouků! Převažuje černočerná barva.

Viktoriana
Šaty, jež nosily dámy v 19. století, ve viktoriánské Anglii. Sukně dlouhá až k zemi, často vzadu vycpaná honzíkem pro větší objem. Zdobené klobouky v nádherných účesech, šperky s kamejemi a peřím, pas stažený korzetem... Na rozdíl od Lolita módy se Viktoriana pevně drží historické předlohy a šaty i doplňky jsou často šity dle dochovaných střihů z předminulého století.

Steampunk
Fantastický svět, ve kterém všechny stroje pohání pára. Své kořeny má v době před druhou technickou revolucí - což se odráží i na prvcích v odívání. Zlaté kapesní hodinky a šperky z ozubených koleček, velké letecké brýle, pistole s kovanými ornamenty, korzety s ozdobnými přeskami...

Dolly Kei
Je jako starožitná porcelánová panenka po prababičce, kterou jste našli po mnoha letech na půdě. Zažloutlé krajky na šatech, ve vlasech pavučiny, obličej již napůl rozmazaný. Inu, působí trochu strašidelně.
Přešité staré svatební šaty, vrstvení sukní a vzorů přes sebe, roztodivné šperky z rozbitých hraček, gigantické ozdoby ve vlasech...
Romantic Goth
(foto: Porcelain Doll)
Steampunk Lolita
(foto: Rabbit Heart)
Dolly Kei
(foto: Originl Sin)
Viktoriana
(foto: Victorian Catherine)