středa 5. února 2014

Módní přehlídka 25.1.2014

Koncem ledna jsme pořádali lolita sraz pro nováčky s módní přehlídkou. Zde bych vám ráda ukázala předváděné modely, které se skládají povětšinou z oděvů od českých lolita značek. Je to velmi mnoho fotek, proto prosím rozklikněte detail článku, abyste je všechny viděly (^_-)

In the end of January we organized a meet-up for lolita beginners, and part of this event was a fashion show. Now I'd like to show you outfits, which are mainly made from clothes by czech indie brands. It's a lot of photos, so please look at the detail of this article to see them all (^_-)

Momentka ze "zákulisí"
Byla to první módní přehlídka tohoto druhu, kterou jsem kdy dělala, proto se naskytlo několik detailů, které by do příště bylo třeba vylepšit... jsem si jich vědoma. Přesto si však myslím, že celkově se akce vydařila (^_^) Velké poděkovaní patří krásným modelkám Silvii, Domi, Miu a Raven - modelkování je mnohem náročnější, než jen chození po místnosti, děvčata se musely ve velmi krátké době přeslékat do různých outfitů a ani na chvíli se nezastavily...

It was a first time I organized a fashion show of this kind, so I am aware of few details that could be done better next time. But overall I think the event was very nice (^_^) Big thanks goes to models Silvie, Domi, Miu and Raven - to model is much harder than just walking around, girls had to change clothes very quickly and didn't have a minute free...

Jelikož se Lolita móda inspiruje v 19. století, začneme dobovým oblečením, které kompletně vyráběla Victorian Catherine - a to smutečními vdovskými šaty s obrovskou krinolínou.
Because Lolita fashion takes inspiration in 19th century, first I will show you an outfit completely made by Victorian Catherine - it's a widow mourning dress with a giant crinoline.Následuje dobové spodní prádlo, které se tehdá nosilo. Honzík a bloomers od Victorian Catherine, korzet od Madame Muffin.
Next is a historical underwear. Pannier and bloomers by Victorian Catherine, corset by Madame Muffin.A pro srovnání spodní prádlo, které nosí lolity - organzová spodnička od Porcelain Doll (na e-shopu). Paruka od Paruky Levně.
Now you can compare it with lolita underwear - organdy petticoat by Porcelain Doll (buy it on e-shop). Wig is from Paruky Levně.


A nyní přecházíme k jednotlivým lolita modelům, začnem Sweet Lolitou: beret od ħπ, paruka od Paruky Levně, sukně od Porcelain Doll.
And now finally the lolita outfits, Sweet Lolita first: beret by ħπ, wig from Paruky Levně, skirt by Porcelain Doll.


Opět Sweet Lolita. Mašle od Lorinoko, náhrdelník od Bittersweet Carousel, sukně od Porcelain Doll (na e-shopu), paruka od Paruky Levně.
Sweet Lolita again. Bow by Lorinoko, necklace by Bittersweet Carousel, skirt by Porcelain Doll (buy it on e-shop), wig from Paruky Levně.


Classic Lolita. Šaty GriMM (krátké zdobené) od Madame Muffin, náhrdelník a spona do vlasů od Victorian Catherine.
Classic Lolita. Dress GriMM (short with lace) by Madame Muffin, necklace and hairbow by Victorian Catherine.Classic Lolita. Halenka od Classy Lady, sukně od Porcelain Doll.
Classic Lolita. Blouse by Classy Lady, skirt by Porcelain Doll.


Gothic Lolita. Sukně od Porcelain Doll, ozdoba do vlasů také z nabídky Porcelain Doll (na e-shopu).
Gothic Lolita. Skirt by Porcelain Doll, headdress can be bought on PD e-shop.


Gothic Lolita. Čelenka od Porcelain Doll, paruka od Paruky Levně, šaty od Porcelain Doll.
Gothic Lolita. Headdress by Porcelain Doll, wig from Paruky Levně, dress by Porcelain Doll.


Wa Lolita. Šaty si šila modelka sama.
Wa Lolita. Outfit completely made by model herself.Sailor Lolita. Šaty GriMM (dlouhé zdobené) od Madame Muffin, beret od ħπ.
Sailor Lolita. Dress GriMM (long with lace) by Madame Muffin, beret from ħπ.


Steampunk Lolita. Paruka od Paruky Levně, šaty GriMM (krátké nezdobené) od Madame Muffin.
Steampunk Lolita. Wig from Paruky Levně, dress GriMM (short without lace) by Madame Muffin.


Kodona. Ukázka pánského protějšku k lolitě.
Kodona. Boy outfit to match a lolita.


Punk Lolita. Sukně od Amber.
Punk Lolita. Skirt by Amber.


Dolly Kei. Šaty GriMM (dlouhé nezdobené) od Madame Muffin, doplňky od Originl Sin (ozdoba do vlasů, náhrdelník, taška, brož), paruka od Paruky Levně.
Dolly Kei. Dress GriMM (long without lace) by Madame Muffin, accessories by Originl Sin (hair decoration, necklace, bag, brooch), wig from Paruky Levně.Náhrdelník od Victorian Catherine, sukně od Porcelain Doll.
Necklace by Victorian Catherine, skirt by Porcelain Doll


Oldschool Lolita - šaty a headdress od Baby.
Oldschool Lolita - dress and headdress by Baby.


Lolita outfit kompletně seskládaný z levných věcí ze second-handu. Ukázka toho, že pěkný outfit se dá pořídit i za méně než 500 Kč (cena dohromady za doplňky, halenku a sukni.)
Lolita outfit made complety from second-hand items. To show that a pretty lolita outfit can be made for less than 20 EUR (total price including accessories, blouse and skirt).


Lolita v zimě. Paruka od Paruky Levně, kabátek od Classy Lady, rukávník od Victorian Catherine.
Lolita in winter. Wig from Paruky Levně, coat by Classy Lady, arm-warmer by Victorian Catherine.


Šaty a halenka od Classy Lady.
Dress and blouse by Classy Lady.


Všechny fotografie z akce najdete zde:
All photos from this meet-up here:
Photos by Kristýna Hoďáková

Žádné komentáře:

Okomentovat